Yılların ustalarının sırrı deşifre oldu

Hepimiz zaman zaman yemek yaparken farklı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Üstelik yemek pişirmek bir hayli vakit alan bir konu, bunda hemfikiriz.Bu kadar zaman harcamışken bir de pişirilen yemeklerin istediğimiz gibi olmaması sinirlerimizi biraz gerebilir. İşte bu gibi durumlara mahal vermemek için sizinle en özel yemek ipuçlarını paylaşacağız.

Yılların ustalarının sırrı deşifre oldu
10 Ekim 2018 - 23:28

Şu devirde zamanda tasarruf etmek hayatımızı kolaylaştıran en mühim şey ne de olsa...
Yumurta pişirirken tavaya neden su eklemelisiniz?
Hepimiz zaman zaman yemek yaparken farklı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Üstelik yemek pişirmek bir hayli vakit alan bir konu, bunda hemfikiriz. Bu kadar zaman harcamışken bir de pişirilen yemeklerin istediğimiz gibi olmaması sinirlerimizi biraz gerebilir
Mükemmel kızarmış yumurta
Göz göz yumurta pişirmek çok kolay gibi görünse de o muazzam görüntüyü ne yazık ki herkes yakalayamıyor. Bunun için; yumurtayı kırdıktan sonra beyazının düzgün bir şekilde dağılması için ilk kırdığınızda oluşan çizgi yönünden tavayı çevirin. Ardından tavanın üzerini bir kapak ile örtün ve yumurtanın kızarmasını bekleyin. 3,4 dakika boyunca kapağı açmayın.
Başka bir tarif daha...Bir kızartma tavası kenarının kenarına 1-2 çorba kaşığı su dökün ve bir kapakla örtün. Su buharlaşacak ve yumurtaların üstünü pişirecek. Beyazlar tam kıvamında pişmiş ve yumurta sarısı sıvı kalacaktır.
 Eren Kuyucubaşı
KEŞFET HABERLERİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum