Yıllar sonra nikahları iptal edildi, gerekçesi şaşkınlık yarattı!

Adana'da yaşayan ve uzun yıllardır evli olan Rime ve Hüseyin Kuşçu çiftinin nüfus kayıtlarında dayı-yeğen olarak görülmesi nedeniyle nikahları iptal edildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çifte yardım için devreye girdi.Uzun yıllardır evli olan Rime (45) ve Hüseyin Kuşçu (49) çiftinin, nüfus kayıtlarında dayı-yeğen olarak görüldüğünün tespit edilmesi üzerine bir süre önce resmi nikahları iptal edildi.

Yıllar sonra nikahları iptal edildi, gerekçesi şaşkınlık yarattı!
30 Temmuz 2019 - 21:18

Hüseyin Kuşçu, babası Sinan Kuşçu'nun nüfusa kaydının bulunmaması üzerine bir akrabasının nüfusuna kaydedildiğini ve bu akrabasının torunuyla evlenmesinin de karışıklığa neden olduğunu belirterek, yardım istedi.

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un talimatları doğrultusunda ivedilikle konuyla yakından ilgilenildiği belirtildi.

Bu kapsamda, aileye ekonomik yardım yapılacağı ve eğitim tedbiri kararı ile çocukların zorunlu eğitimine devam etmesinin sağlanacağı aktarılan açıklamada, soy bağının bozulmasıyla ilgili adli işlem başlatılması amacıyla Adana Cumhuriyet Başsavcılığına gerekli bilgilendirmede bulunulacağı bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum