Yarın okullar tatil mi? İşte 11 Şubat'ta okulların tatil olacağı o iller

Olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle yurt genelindeki 37 ilde eğitime bugün ara verilmişti. Kar yağışının etkisini sürdüğü ve olumsuz hava koşullarının devam ettiği illerde ikamet eden vatandaşlar da yarın yani 11 Şubat Salı günü okulların tatil olup olmadığını araştırıyor. İşte, şu ana kadar kar tatili kesinleşen şehirler...

10 Şubat 2020 - 23:57

Siirt'te kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullar yarın tatil edildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, yaptığı açıklamada, kent merkezinde olumsuz hava koşullarının devam ettiğini söyledi. Edip, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle 11 Şubat Salı günü kent merkezindeki özel ve resmi okulların tatil edildiğini bildirdi.

ORDU'DA OKULLAR TATİL 
 
Ordu'da kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ilde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 11 Şubat Salı günü, il genelindeki tüm okullar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.
 
Açıklamada, engelli ve hamile kamu personelinin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.
 
KAYSERİ'NİN O İLÇELERİNDE OKULLAR TATİL 
 
Kayseri'de olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçelerden Yahyalı'da tüm okullar, Bünyan'da ise taşımalı eğitim yapılan okullar yarın tatil edildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle Yahyalı ilçesindeki tüm okullarda, Bünyan ilçesinde ise taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime 11 Şubat Salı ara verildi.
 
ARTVİN'DE KAR TATİLİ UZADI 
 
Artvin’de 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle, 6 ilçede eğitime bir gün süreyle daha ara verildi.
 
Artvin il genelinde etkili olan kar yağışı sonrası buzlanma nedeniyle tatil bir gün daha uzatıldı. Artvin Valiliğinden yapılan duyuruda “Yoğun kar yağışı sonrası buzlanma nedeniyle Artvin merkez, Borçka, Murgul, Hopa, Kemalpaşa ve Arhavi ilçelerinde 11 Şubat 2020 Salı günü, ilk ve orta dereceli okullarda, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir.
 
Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de aynı gün izinli sayılacaktır” ifadelerine yer verildi.
 
VAN'DA OKULLAR TATİL 
 
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar nedeniyle 11 Şubat Salı günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda, halk eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve rehberlik araştırma merkezlerinde eğitim öğretime bir gün ara verildiği belirtildi.
 
GİRESUN'DA EĞİTİME ARA 
 
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar nedeniyle 11 Şubat Salı günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda, halk eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve rehberlik araştırma merkezlerinde eğitim öğretime bir gün ara verildiği belirtildi.
 
BİNGÖL'DE 2 GÜN TATİL   
 
Bingöl'ün Karlıova ve Solhan ilçelerinde don ve buzlanma  nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. 
 
Valilikten yapılan açıklamaya göre, devam eden olumsuz hava koşulları  (don ve buzlanma) nedeniyle Karlıova ve Solhan ilçelerindeki tüm okullarda, il  merkezi ve diğer ilçelerde taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime  11 Şubat Salı ara verildi.
 
Bu arada Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü ölçümlerine göre yarın  Bingöl'de gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 11, gündüz ise sıfırın  altında 1 derece olacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum