Türkiye'de art arda felaketler! Erdoğan'dan son dakika açıklaması

Manisa ve Elazığ'da meydana gelen depremler, Van'da yaşanan çığ felaketi ve son olarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasının ardından Türkiye üst üste felaketleri yaşadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaşanan bu feci olayların ardından bir açıklamada bulundu.

Türkiye'de art arda felaketler! Erdoğan'dan son dakika açıklaması
06 Şubat 2020 - 00:27

Van'daki çığ felaketi ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazasına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Art arda gelen felaketler karşısında her zaman tek yürek, tek yumruk olan; gücünü, azmini ve metanetini tüm dünyaya defalarca gösteren Türkiye Cumhuriyeti, inşallah bu dönemi de Devlet-Millet dayanışmasıyla atlatacaktır" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medya üzerinden yaptığı değerlendirmeler şöyle:

- Bahçesaray'da meydana gelen çığ felaketleri ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yaşanan uçak kazası bizleri derinden üzmüş, Elazığ depremi ve İdlib'te askerlerimizin şehit edilmesi sonrası yaşadığımız acı katlanmıştır.

- Tüm bu hadiselerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, şehit olan askerlerimize, itfaiye mensuplarımıza, korucularımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, yaralıların acil şifa bulmasını temenni ediyorum.

- Art arda gelen felaketler, kazalar ve menfur saldırılar karşısında her zaman tek yürek, tek yumruk olan; gücünü, azmini ve metanetini tüm dünyaya defalarca gösteren Türkiye Cumhuriyeti, inşallah bu dönemi de Devlet-Millet dayanışmasıyla atlatacaktır.

- Felaketlere hazırlığımızı daha da güçlendirecek, yaralarımızı hızla saracak, afetlerden ve kazalardan etkilenen vatandaşlarımızı, şehitlerimizin ailelerini, gazilerimizi her zamanki gibi kucaklayacak ve onlara destek olacağız. İnşallah bu zor dönemlerden daha da güçlü çıkacağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum