Has Haberler | Güncel Haberler
NASA’nın uzay aracı Juno’dan Jüpiterin yeni fotoğrafları
Sosyal Medyada Paylaş
9 Kasım 2017

NASA’nın uzay aracı Juno’dan Jüpiterin yeni fotoğrafları

Juno’dan Jüpiterin yeni fotoğrafları NASA tarafından resmi Twitter hesabında yapılan paylaşım ile Jüpiter‘e en yakın geçişi sırasında tarih olarak 24 Ekim tarihinde çektiği sırada cekilen fotoğrafları 31 Ekim’de NASA ya iletti ve NASA da bu fotoğrafları paylaştı.

NASA’nın Juno uzay aracı Jüpiter’e en yakın geçtiği anlarda çekilen fotoğraflarda Uzay aracının ortalama hızı yaklaşık 210 bin km/s olduğu söyleniyor. Jüpiter ise fotoğraflarda gözlendiği hidrojen ve helyum gazlarının oldukça fazla olması ve de düzensiz bir şekilde Jüpiter atmosferine dağıldığı gözlendi

Juno’nun görevini sonlandıracağı gün ise 20 Şubat 2018 de Jüpiter gezegenin yüzeyine doğru yapacağı derin dalış ile son bulacağını NASA açıklamıştı.

Juno uzay aracı toplamda dokuz kez Jüpiter’e çok yaklaştı ve elde ettiği sanat eseri muazzam Jüpiter görüntüleri bizleri de bu büyüleyici gezegene hayran bıraktığını söyleye biliriz. Jüpiter üzerindeki görüntülerin ne kadar güzel görüntüsü olsa da aslında çok büyük fırtınaların koptuğu görünüyor.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 Has Haberler | Güncel Haberler | hint filmi izle