• DOLAR
  3,8153
  % 0,26
 • EURO
  4,6993
  % -0,09
 • ALTIN
  163,4900
  % 0,28
 • BIST
  $9.231
  % 6,80
   
     
NASA’dan Uyarı Trilyon Tonluk Buzdağı Koptu!

NASA’dan Uyarı Trilyon Tonluk Buzdağı Koptu!

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’dan Uyarı geldi ve Trilyon Tonluk Buzdağı’nın koptuğunu açıkladılar. NASA yaptığı açıklama da Antarktika da gerçekleşen olayda trilyon ton ağırlığında dev bir buz dağının koptuğunu tahminlere göre de büyüklüğün ise İstanbul’dan daha fazla büyük olduğunu açıklayan Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA buz dağının kopması bilim insanlarını ve denizcileri endişelendirdiğini söyledi.

Trilyon Tonluk Buzdağı’nın hareketi herkesi alarma gecirdi özellikle de bilim insanlarını ve de denizcileri de tedirgin ediyor. Tahminlere göre Trilyon Tonluk Buzdağı’nın kalınlığı 195 metre su üstünde kalan kısmının da 35 metre olduğu tahmin ediliyor. Bu parçalaların ise büyük yük gemilerinin yörüngesinde olduğundan aksi durumda gemileri rahatlıkla batıra bileceğinin uyarasını Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA verdi.

Trilyon Tonluk Buzdağı koptu ve resimleri

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA tarafından Uçaktan çekilen fotoğrafları yayınlanan Trilyon Tonluk Buzdağı’nın 6 bin 900 kilometrekare büyüklüğünde bir alanı kapladığı gösterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?