• DOLAR
  3,8153
  % 0,26
 • EURO
  4,6993
  % -0,09
 • ALTIN
  163,4900
  % 0,28
 • BIST
  $9.231
  % 6,80
   
     
Microsoft Cortana’ya Zor Sorular

Microsoft Cortana’ya Zor Sorular

Microsoft 2018 üzerinde sesli asistan olan 27, oldukça zor sorular ile boğuşuyor.

Teknoloji 2018 alanında yazılım devi olan Microsoft’un üzerinde sesli asistan olan Cortana, oldukça zor sorular ile boğuşuyor. Dev firma Microsoft’un 2014 senesinde sunulan Siri benzeri sesli asistanı olan Cortana, kullanıcıların masum sorularının dışında bir de ahlaksız sorular ile karşılaştığı ortaya çıkıyor.

Yazılım alanında dev firma olan Microsoft’un Cortana biriminde çalışan Deborah Harrison, CNN’e yapmış olduğu açıklamada Cortana’nın sürekli cinsel içerik üzerine sorular ile muhatap olduğu dikkat çekmektedir. Söz konusu olan bu sorular ile ilgili herhangi bir detaylı bilgi veya sayı paylaşmayan Harrison, kullanıcıların normal sorularını duymak istediklerini, yönelen bu tür soruları ortadan kaldırmak için Cortana’da özel olarak bazı değişiklikler yapıldığını kayıt etti.

Cortana, kullanıcıların bu tür soruları ile karşılaşınca, artık bu tür sorulara daha sert ve ağır yanıtlar verdiği açıklanmıştır. İlk kez 2 Nisan ve 4 Nisan 2017 tarihleri arasında San Francisco’da yapılan Microsoft Build Geliştirici Konferansında gösterilmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?