• DOLAR
  3,8153
  % 0,26
 • EURO
  4,6993
  % -0,09
 • ALTIN
  163,4900
  % 0,28
 • BIST
  $9.231
  % 6,80
   
     
iPhone 8 Diğer Adı İle iPhone X Özellikleri ve Sızıntılar

iPhone 8 Diğer Adı İle iPhone X Özellikleri ve Sızıntılar

IPhone 8 özellikleri ne olacak? 10.yıl eşliğinde Apple bizlere neler sunacak? İşte meydana çıkan bütün bilgilerle, IPhone 8 özellikleri, maliyeti ve çok henüz fazlası!
IPhone 8 özellikleri, maliyeti ve çıkış tarihi en fazla merak edilen konuların başında geliyor.Apple’ın 10.yıla özel olarak bizlere sunacağı iPhone 8, çoğu noktada ciddi devrimlere ve bilhassa dizayn bölümünde revizyonlara gidiyor.10.Yıla özel IPhone 8 (IPhone X) bakalım bize hangi özellikleri sunuyor? Hatırlatmakta yarar var. Yeni IPhone için bu akşam canlı yayın ile yayınlacak.

IPhone 8 özellikleri ve fiyatı
En büyük değişikliklerden biri düzelen ekran kasa oranı ve yeni ekran Teknolojisi olacak. IPhone 6 modelinden beri yaygın dizayn anlayışı IPhone 7 ve IPhone 7 Plus ile beraber aynı şekilde devam etmişti.Bu kez çerçevesiz telefonların döneminde Apple da kayıtsız kalamayacak gibi gözüküyor.Elbette yeni cihazın en büyük değişimi ekran/kasa oranı ile karşımıza geliyor. Xiaomi Mi Mix modeline benzer olarak ön yüzün neredeyse bütün ekrandan oluşuyor.Sadece kamera ve hoparlör için küçük bir kasa boşluğu bırakılmış.

iPhone 8 canlı yayın!

12 Eylül’de tanıtılacak olan iPhone 8 maliyeti 999 dolar olacak.256 GB IPhone 8 maliyeti ise 1,099 dolar olacakken, 512 GB’lik en yüksek model 1.119 dolar fiyatla raflara çıkacak.Çıkış tarihinin ise tanıtım günü olan 12 Eylül’den bir hafta ertesi düşünülüyor.12 Eylül’de tertip edecek işlek yayını YouTube kanalımız üstünden takip edebileceksiniz.Bu işlek yayında hem yeni IPhone modellerini yorumlayacağız hatta hep birlikte ilanlar üstünde tartışacağız.Geçtiğimiz yıl rekor kıran canlı yayınımız ardından, bu sene bizler de minimum sizin kadar heyecanlıyız.Özel işlek yayın sırasında; iPhone 8 özellikleri ve maliyeti, iPhone 8 Plus özellikleri ve 10.yıl özel iPhone X tanıtılacak.Ana kameranın konumu ise bu sefer kasaya paralel değil dik olarak açılandırılmış.Ayrıca yeni ekran kasa seviyesi ile birlikte Touch ID büyük bir bilmeceye dönüşmüştü.Apple bu noktada ya arka kısımda yer alan Apple Logosu üzerinden parmak desturu okutacak veyahut tıpkı Xperia modellerinde bulunduğu gibi ekran kilidi üstünden parmak izi alacak.

Elbette IPhone 8 Touch ID bilmecesinin nasıl sonuçlanacağını 12 Eylül’de öğreneceğiz.Geçmiş dönemden devam eden tasarım gelenekleri arasında ise Apple müdavimlerinin dahi çoğu sefer şikayet ettiği 3.5 mm jak girişi sorunu yer almakta. IPhone 7 modellerinde bulunduğu gibi IPhone 8’de de jak girişi bulunmuyor.Yine stereo hoparlöre yer verilecekken (ikinci hoparlör ahize) şarj ve kulaklıklarımız Lightning girişi ile telefona bağlanacak.iPhone 8 hassas bir yapıya sahip olmasına karşın IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı ehemmiyetli ölçüde savunma sağlarken, 1.5 metreye kadar 30 dakika boyunca su geçirmiyor.

iPhone X özellikleri ve fiyatı!

Yıllardır birbirine epey benzer dizayn çizgisiyle karşımıza çıkan IPhone modelleri, IPhone X ile tamamiyle farklılaşacak.IPhone X ekranı Apple IPhone 6 ve IPhone 7 desenleri arasında çok çok farklılık yapmadığı içersinde hayli eleştirilmişti.Şimdiyse ekran önecelikli olmak üzere her şey değişiyor.
IPhone ekranı Super AMOLED paneli ve yüzde 90’nın üstünde ekran kasa seviyesi ile IPhone modellerinin bütün anlayışını değiştiriyor.
5.1 inç boyutlarında olan bu ekran iddia edildiğine göre tam 601 ppi piksel yoğunluğuna sahip olacak. 1242 x 2800 ekran çözünürlüğü ile de epey zamandır süregelen 720p geleneğinden de vazgeçmiş olacak.

Aynı vakitte bu ekranın yeniden basınca duyarlı 3D Touch desteği vereceğini de ilave etmek gerekiyor.IPhone 8 Plus ise yeniden SUPER AMOLED ekranı ile ön tasarıya çıkacak. 1242 x 2800 çözünürlüğe bulunduran ekranı ile ön tasarıya çıkan aygıt, 528 ppi piksel yoğunluğuna sahip olacak.IPhone 8 doğrultusunda ise yeni AMOLED ekran beklenirken çözünürlüğün bu sefer 1080p olacağı öngörülüyor.
IPhone 8 donanım özellikleri
IPhone 7’ye dört çekirdekli Apple 11 Fusion işlemcisi efor sağlıyor.Dört çekirdekli prosedürcü ilk gelen verilere göre kesif iş kuvveti altında dayanıklı iş çıkartabilecek.Diğer bir noktaysa depolama bölümünde uygulanan farklılıklar olacak gibi gözüküyor.iPhone X’in 64/256/512 GB modelleriyle satışa çıkacağı düşünülüyor.RAM tarafındaysa IPhone 7 Plus modellerinde bulunduğu gibi 3 GB bellek kullanılacak.Kamera En büyük bilmecelerin biri de kamera tarafında yer almakta.Bugüne kadar meydana atılan bütün iddiaları ve sızıntıları bir araya getirdiğimizde elimizde harbiden de mükemmel bir çift ana kamera kalıyor.Bu iddialardan biri arka kamerayı meydana getiren sensörlerin ikisinde de OIS bulunacak olması.Böylece video çekerken sarsıntı nerdeyse sıfır noktasına inecek.Bu gerçekleşirse yeni Apple amiral gemisi özellikle video çekimlerinde diğer akıllı telefonlara göre büyük bir üstünlük sağlayabilir.
Diğer bir ehemmiyetli nokta ise arttırılmış gerçekliğin iOS 11 ile ileriki olması.iPhone 8 kamera özellikleri vasıtası ile bu özelliği ciddi bir şekilde destekleyecek.Ana kamera sensörlerinin ise 16 MP olması bekleniyor.Uzun süre 12 MP’de kalan IPhone desenleri bu sefer ehemmiyetli bir MP artışı ile ileriki.Bu kamera 4K çekim ve 8 MP resim kaydı yapabilecek.
Ön kamera doğrultusunda ise yine 7 MP kamera kullanılacak fakat bu sefer diyafram açıklığının çok daha çok olması bekleniyor.Böylece çok eleştirilen ön kamera düşük ışıkta net görüntü verebilecek.Batarya Görünüşe göre aygıt, IPhone 7 ile aynı kasa boyutuna sahip olacak ama içinde henüz uzun kullanım ömrü sağlayacak olan bir batarya yer alacak.Hatırlarsanız IPhone 7’nin bataryası 1.960 mAh, IPhone 7 Plus’ın bataryası ise 2.900 mAh kapasiteye sahipti.Bu da bizleri en az 3.000 mAh’lık kapasiteye sahip bir IPhone 8 bekliyor demek oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?