PANDİSPANYA TARİFİ

Yumurta ve sıcak suyu mikserinizin yüksek devrinde karıştırmaya başlayın, yumurtalar hafif kopurmeye başladığı anda Şekeri azar azar ilave edip sürekli karıştırın. Yumurtaniz tamamen kabarıp açık bir kremsi doku alıncaya dek karıştırma işlemine devam edin bu süre yaklaşık 8-10 dakikadır. Ayrı bir kasede Un, Nişasta ve Kabartma tozu karıştırıp daha sonra azar azar eleyerek yumurtaniza yedirin.

28 Eylül 2018 - 00:45

Malzemelerİ
6 Yumurta (oda isisinda )
Yarım çay bardağı sıcak su - 75 gr (kaynar değil sıcak olucak)
1 su bardağı un (150 gr) 
1 su bardağı mısır nişastası (150 gr)
1 su bardağı şeker (220 gr)
1 çay kaşığı kabartma tozu
İsteğe bağlı olarak; 
Vanilya, limon kabuğu, portaka lkabugu kullanabilirsiniz.

TARİFİ :
Yumurta ve sıcak suyu mikserinizin yüksek devrinde karıştırmaya başlayın, yumurtalar hafif kopurmeye başladığı anda Şekeri azar azar ilave edip sürekli karıştırın. 
Yumurtaniz tamamen kabarıp açık bir kremsi doku alıncaya dek karıştırma işlemine devam edin bu süre yaklaşık 8-10 dakikadır. Ayrı bir kasede Un, Nişasta ve Kabartma tozu karıştırıp daha sonra azar azar eleyerek yumurtaniza yedirin.
Tüm karıştırma işlemini lütfen sadece bir spatula ile yapın dairesel hareketlerle yumurtalari söndürmeden. Kalibinizin tabanına yağlı kağıt serip kenar duvarlarini yaglamadan Harcinizi dökün ve önceden ısınmış alt üst ayarda 180 derece fırında 40-45 dakika pişirin. 45 dakika boyunca fırın kapağını asla açmayın. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum