Ozan Ceyhun'un askerliği yapmadığı ortaya çıktı

Viyana Büyükelçiliği görevine atanmasıyla büyük tepki çeken Ozan Ceyhun’un askerliğini yapmadığı ortaya çıktı.

Ozan Ceyhun'un askerliği yapmadığı ortaya çıktı
23 Şubat 2020 - 13:24
Ülkücü Mustafa Erol’un 1977 yılından düzenlenen bombalı saldırı ile şehit olmasından sorumlu olan ve geçtiğimiz günlerde Viyana Büyükelçisi olarak atanması ile büyük tartışma yaratan Ozan Ceyhun ile ilgili yeni bir gerçek ortaya çıktı. Uzun süre yurt dışında kaçak yaşamasının ardından davası düşen ve sonrasında AKP’den milletvekili aday adayı olan Ceyhun’un askerliğini yapmadığı ortaya çıktı.

Ciddi gazetede yer alan habere göre,  Mustafa Erol'un katillerinden Dev-Yol davası sanığı büyükelçi Ozan Ceyhun'un askerlik yapmadığı öğrenildi.

KANUN KAÇAĞI OLDUĞU İÇİN PASAPORTU İPTAL ETTİ

 İstanbul'daki Adana Erkek Öğrenci Yurdu'nu uzun namlulu silahlarla taradıktan sonra bombalayan ve Mustafa Erol isimli ülkücünün şehit olmasına yol açan Dev-Yolcu Ozan Ceyhun, olayın hemen ardından Avusturya'ya kaçtı. Hakkında kırmızı bülten çıkartılan, gıyabında idam cezasıyla yargılanan Ozan Ceyhun, bir süre kaldığı Avusturya'dan Almanya'ya geçti. Ardından Türkiye Cumhuriyeti Ozan Ceyhun'un pasaportunu iptal etti ve hakkında cinayetten kırmızı bülten çıkardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum