Osman Sarıgün'ün İlk İfadesi

Dün Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan linç girişimi ve atılan yumruk, şüphesiz ki gündemi en çok sarsan gelişmelerden biriydi.. Birçok partinin ve siyasi ismin kınadığı bu saldırıda, Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün ise tutuklanmıştı.

Osman Sarıgün'ün İlk İfadesi
22 Nisan 2019 - 14:49

Dün Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan linç girişimi ve atılan yumruk, şüphesiz ki gündemi en çok sarsan gelişmelerden biriydi.. Birçok partinin ve siyasi ismin kınadığı bu saldırıda, Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün ise tutuklanmıştı. Daha çok konuşulacak bu olayı başlatan Osman Sarıgün’ün ilk ifadesi ortaya çıktı. Peki Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Sarıgün, ifadesinde neler söyledi? İşte tüm detaylar…Bu olayın en önemli faillerinden biri olan Osman Sarıgün, ifadesinde kalabalığın galeyanına geldiğini belirtti. Kalabalıkta galeyana geldiği için Kılıçdaroğlu’na yumruk attığı söylenen Sarıgün’ün herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı bulunmadı. Sarıgün ile birlikte gözaltına alınan beş kişinin jandarmadaki sorgu işlemi hala devam ediyor.


Bu olayın baş faillerinden biri olan Osman Sarıgün’ün AK Parti üyesi olduğu öğrenilince; AK Parti cephesinden  de konu ile ilgili açıklama geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik; şehit cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün partiden kesin olarak ihraç talebiyle birlikte, İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini duyurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum