'Mehmetçik Kişisel Emeller İçin Şehit Oluyor'

AKP'nin kurucu isimlerinden, CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, İdlib saldırıları ile askerimizlerin hayatını kaybetmesine isyan etti. Şener, " Askerimiz İsrail'in ve Erdoğan'ın kişisel emelleri için şehit oluyor" dedi.

'Mehmetçik Kişisel Emeller İçin Şehit Oluyor'
23 Şubat 2020 - 23:54
Yaşananlara sosyal medya hesabından tepki gösteren Şener, Erdoğan'ın defalarca uyarılmasına rağmen bildiğini okumakta devam ettiğini bunun acısını da Türk halkının çektiğini söyledi. İşte Şener'in o paylaşımları: " Sayın Erdoğan “Birkaç tane şehidimiz var. Karşılığında 100 lejyoner etkisiz hale getirdik” diyor. Duygu yoksunu bir söz bu. Kendi çocuklarını askere göndermeyen, şehitliği fakir fukaranın çocuklarına havale eden bir anlayış bu. Şehitlik toplama çıkarma işi değil, bir imandır! İdlib’de altı askerimiz şehit oldu. İtiraz ettik. Bu Suriye politikası yanlıştır dedik. Şehit haberleri devam etmesin diye. Hükümet yanlışında ısrar etti. Bu Suriye politikası yanlıştır!Uğruna canlarımız, mallarımız gitti.Niçin?

Nusra’nın güvenliği, İsrail’in çıkarları için. Veya tek bir kişinin kişisel emelleri için. Karşılaştığı baskılar, şantajlar için! Milli Savunma Bakanı Akar; 

-Rejim kendine muhalif herkesi terörist olarak damgalıyor ve onlara yaşam hakkı tanımıyor buyurmuş. -Hangi ülkeyi anlatıyor dersiniz? Suriye’yi mi, Türkiye’yi mi? Yoksa her ikisini de mi? -Karar vermek zor görünüyor!" İdlib’den yine kara haber geldi. Şehitlerimiz, yaralılarımız var! Yine itiraz ediyoruz! Şehit haberleri devam etmesin diye!

SESSİZ SEDASIZ ŞEHİT...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Milli Savunma Bakanlığı ve TSK tarafından açıklanmayan asker kayıplarına ilişkin açıklamada bulundu. Erdoğan, 'Libya'da birkaç şehidimiz var' dedi. Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından Yeniçağ yazarı Batuhan Çolak, yaşamını yitiren askerlerden birinin 'Albay Okan Altınay' olduğunu öne sürdü. Çolak, Albay Altınay'ın cenazesinin sessiz sedasız Türkiye'ye getirilip defnedildiğini, ailenin tepkili olduğunu söyledi. Y.Çağ Gazetesi İnternet Genel Yayın Yönetmeni Çolak'tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

"Erdoğan 'Libya'da Birkaç tane şehidimiz var' diyerek günler sonra şehit haberlerini doğruladı. Gelin Libya'da neler oluyor biraz anlatalım. Bilindiği üzere Libya'nın büyük bir bölümü Hafter güçlerinin kontrolünde. Türkiye de ani bir manevra ile asker gönderme kararı aldı" derken, "Libya'ya çok kıymetli subaylarımız da gönderildi. Bunlardan biri Albay Okan Altınay'dı. Görev yaptığı gemi de Hafter güçleri tarafından hedef alındı. Bombalı saldırıda şehit düştü. Cenazesi Türkiye'ye getirildi, sessiz sedasız, törensiz toprağa verildi" ifadesini kullandı.

'AİLE TEPKİLİ' Çolak, "

Albay Okan Altınay'ın Libya'da şehit düştüğü nedense kamuoyuna açıklanmıyordu. Devre arkadaşları ve ailesi tepkiliydi. Kara Harp Okulu 1993 devresi arkadaşlarını unutmadı. Gidebilen koştu, gidemeyen çelenk gönderdi. Törensiz defin onları derinden yaraladı" bilgisini paylaştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum