• DOLAR
  3,8050
  % -0,01
 • EURO
  4,7081
  % 0,10
 • ALTIN
  164,5595
  % 1,21
 • BIST
  $9.240
  % 7,13
   
     
Vatan Şaşmaz’ın Yerine Yonca Evcimik

Vatan Şaşmaz’ın Yerine Yonca Evcimik

Geçtiğimiz günlerde bir otel odasında öldürülmüş olarak bulunan ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ın aynı zamanda trafik ve iş kazalarına dikkat çekmek için ortaya çıkmış olan ”Kazasız Kul Olmaz” adlı projenin sanat danışmanlığını iki usta isim Zihni Göktay ve Şevket Çoruh ile birlikte yapmaktaydı. Vatan Şaşmaz’ın ani ölümü karşısında sanat danışmanlığına ünlü sanatçı Yonca Evcimik getirildi.

266 kurum ve kuruluş ile birlikte kar amacı güdülmeden kurulmuş olan ‘Kazasız Kul Olmaz’ projesinin 2009 yılında kurulduğu, trafik ve iş kazalarına dikkat çekmek ve bu konuda insanları bilinçlendirmek amacı ile kurulmuş olan projenin ilham kaynağı ise Zahrettin Çelik’in kaleme almış olduğu aynı isimi taşıyan tiyatro oyunundan yola çıkılmış olduğu biliniyor.

Bu projenin sanat danışmanlığını ölümüne kadar olan sürede başarı ile sürdürmüş olan Vatan Şaşmaz‘ın yerine gelen sanatçı Yonca Evcimik’in yapmış olduğu açıklamaya göre bu projenin amacına yönelik yani farkındalık yaratmak için kafasında farklı bir sürü plan olduğunu ve bunları en kısa zamanda uygulamak istediğini, bu projede yer almaktan dolayı oldukça memnun olduğunu ama bir yanının Vatan Şaşmaz’ın talihsiz ölümünden dolayı üzüntülü olduğunu dile getirdi.

Kazasız Kul Olmaz projesi kapsamında şuana kadar 81 ilde yapılmış olan iş ve trafik denetlemesi, seminerler, ünlülerle yapılmış olan demeçler , kamu spotları ve kısa filmler bulunuyor. Yapılmış olan bu etkinliklerin oldukça ses getirdiği ve herkesin memnun olduğu bu proje ile ilgili Yonca Evcimik’in altından kalkıp kalkamayacağını ve yapacağını söylediği planların neler olduğu merakla bekleniyor.

Vatan Şaşmaz’ın projenin geleceği ile ilgili oldukça yenileyici fikirlerini ve daha birçok sosyal sorumluluk projesini uygulayamadan aramızdan ayrılmış olması ise büyük bir üzüntü kaybı olarak nitelendirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?