• DOLAR
  3,8050
  % -0,01
 • EURO
  4,7081
  % 0,10
 • ALTIN
  164,5595
  % 1,21
 • BIST
  $9.240
  % 7,13
   
     
Okan Bayülgen Davalık Oldu

Okan Bayülgen Davalık Oldu

Ünlü sanatçı Okan Bayülgen’in bu yıl Bodrum’da açmış olduğu ”Dada Salon” isimli mekan isim hakkından dolayı dava edildi. Öncesinde Star Tv ekranların ”Dada Dandinista” adıyla 2 sezon boyunca program yapmış ve şuan için herhangi bir program yapmayıp işletmeciliğe soyunan Okan Bayülgen aynı isimin devamı niteliğinde olan bir mekan açarak Bodrum’a gitmişti. Daha önce bu isimin nedeni olarak Dadaizm akımından esinlendiğini ifade etmişti.

Hürriyet’in yazarlarından biri olan gazeteci Dinçer Gökçe’nin haberine göre, dava için sunulmuş olan dilekçede ”Dada” isminin Simurg Turizm’e ait olan tescilli bir marka olduğu ve dosyada yer alan bir başka ifadede ise ”Dada Sport & Delight” markasını 13 ekim 2010 yılında tescil edilmiş olduğu yazıldı.

Dosyada yer alan ifadelere göre hali hazırda Taksim’de faaliyette olan ”Dada Restaurant Cafe Bar” isimli mekanın işletmeciliğini yapan Simurg Turizm ”Dada” markasının kendilerine ait tescilli bir marka olduğunu ve Okan Bayülgen’in açmış olduğu mekanın, bu markanın haklarına tecavüz ettiği gerekçesi ile dava açtığı öne sürüldü. Yapmış oldukları savcılık başvurusunda Okan Bayülgen hakkında kamu davası açılmasını ve Bodrum’da faaliyette olan mekanın işletmeciliğinin durdurulmasını talep etti.

Bakırköy Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne de ayrıca ikinci bir dava açılmış olan bu durumun ise ”Müvekkile ait olan bu marka izinsiz kullanıyor” denilerek aynı zamanda tazminat talebinde bulunuldu. Açılan başka bir dava konusu  ise marka tescili içinde hükümsüzlük şeklinde oldu.

Bu durumun fark edilmesinin hemen ardından Okan Bayülgen‘e ihtar çekildiği ve Okan Bayülgen’in 27 nisan 2016 tarihinde Türk Patent Ve Marka kurumuna başvurmuş olduğu ve markanın tescilinin ise daha geçen yıl 18 Kasım onaylanmış olduğu dava dilekçesinde yer aldı. Tescil onayı veren kurumlar arasında bir kopukluğun olduğu ortada olsa dava sonucunun ne olacağı konusu ise merak içinde bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?