Krizin Faturası Cebi Yakacak! Kartlarla ilgili değişiklik

Ağustos ayında başlayan ABD'nin ekonomik saldırısı Türkiye'deki ekonomiyi etkilemeye devam ediyor. Kur krizi nedeniyle bir çok sektör zor günler yaşarken ithal edilen her ürün birer birer zamlanıyor. Hükümet üyeleri ve hükümet medyası her ne kadar krizin sade vatandaşı etkilemeyeceği konusunda açıklamalar yapıyor olsada kur krizi vatandaşı etkilemeye devam ediyor.

Krizin Faturası Cebi Yakacak! Kartlarla ilgili değişiklik
16 Eylül 2018 - 21:08

Geçtiğimiz günlerde rekor seviyede faiz artışına giden Merkez Bankası yeni bir açıklama yayımladı buna göre: Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, 2018 yılı dördüncü çeyreğinde kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarına ilişkin açıklamada bulundu
Yapılan Açıklamaya göre 1 Ekim 2018 tarihinden geçerli olmak üzere Türk Lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 2,25, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,75, yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1,80, aylık azami gecikme faiz oranı yüzde 2,30 olarak değiştirildi.
VATANDAŞA KREDİ KARTI DEĞİL KREDİ ÇEK UYARISI!
bankaların diğer ülkelerde olduğu gibi kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek belirlediği ve bu nedenle kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamalarının menfaatlerine olacağı da Merkez Bankası tarafından yapılan uyarılar arasında yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum