Köyün Muhtarından Bir Açıklama Geldi

Dün yaşanan Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde saldırı olayından sonra; köyün muhtarından bu konu ile ilgili bir açıklama geldi ve olanları anlattı. Peki orada neler yaşandı? Bizzat olay yerinde bulunan köy muhtarından tüm detaylar haberin detaylarında…

Köyün Muhtarından Bir Açıklama Geldi
22 Nisan 2019 - 16:58

Olayın yaşandığı Akkuzulu Mahallesi’nin muhtarı olan  Halil Kökmen, sadece Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atanı tanıdığını onun dışında diğer saldırganları tanımadığını belirtti. Akkuzulu köyün muhtarından olayla ilgili gelen açıklama şu şekilde:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cenazeye geldiğinde namaz kılınmak üzereydi. O arada halk yuhalamaya, bağırmaya başladılar. Cenaze namazını da halkın bağırmaları arasında kıldık. Namazdan sonra biz top arabasıyla önden mezarlığa çıktık. Kemal Bey daha arkadan geliyordu. Kılıçdaroğlu’nu yuhalayıp üzerine saldırmışlar. O arada arbede yaşanmış. Yumruk atan bizim köyümüzden biri, olayda 5-6 kişi daha var. Onlar tanıdık değil, bu köyden değil.”Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesine yapılan saldırının ardından gelen açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Parti liderlerinden bakanlara, siyasetçilerden derneklere kadar açıklamalar gelmiş; yaşanan bu üzücü olay ile ilgili kınama mesajları teker teker ortaya yayılmıştı. Partilerden de konu ile açıklama geldi ve Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran kişiler jandarma tarafından gözaltına alındı. Ona yumruk atan ismin ilk ifadesinin alındığını ve “galeyana geldiğim için yaptım” dediğini biliyoruz. Onun dışında gözaltına alınanların jandarma tarafından yapılan sorgusu hala devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum