Kılıçdaroğlu'nun Saldırıya Uğradığı Cenazedeki Şehidin Babasından İlk Açıklama

Kılıçdaroğlu’nun Saldırıya Uğradığı Cenazedeki Şehidin Babasından İlk Açıklama… PKK ile girilen çatışmada şehit düşen 4 askerimizin ailelerini ziyarete giden Kemal Kılıçdaroğlu, bu ziyareti sırasında çevredeki insanlar tarafından saldırıya uğramış ve darbe almıştı. Halk tarafından yapılan bu saldırıda Kemal Kılıçdaroğlu yuhalanmış ve yumruk darbeleri alarak, çevredeki bir eve sığınmış olayın şokunu o evde atlatmaya çalışmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun Saldırıya Uğradığı Cenazedeki Şehidin Babasından İlk Açıklama
22 Nisan 2019 - 14:28

Öte yandan ziyaret edilen şehit evinden açıklama geldi! Şehidin babası ve amcasının yaptığı açıklamalar gündeme damgasını vururken, şehit asker Yener Kırıkçı’da Ankada’nın Çubuk İlçesinde toprağa verildi.
İşte şehit babasının yaptığı açıklamalar:

“Ben şehit babası olarak Kemal’in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum. Kendisinin de haberdar etmediği için halkımız da ona karşı bir şeyde bulunmuştur yani”.Şehidin amcasının açıklamaları:

“Kemal Beyin geleceğinden hiç haberimiz yoktu. Biz şehit acısını çekiyoruz. Halk kendi kendine galeyana geldi. Her şey dört dörtlük yapıldı hazırlandı cenazemiz için. Kılıçdaroğlu gelince ortalık karıştı”
Şehidin dayısının açıklamaları:

“Biz zaten şehidimizin defnini yapmak istiyorduk. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gelmesini zaten istemiyorduk. Biz zaten kendi acımıza yanıyorduk. O an gelmesiyle zaten halk galeyana geldi. Gelmeseydi daha iyiydi. Bize de bir telefon edilmedi. Geldiğinden bizim haberimiz yoktu.Yani şehidimiz annesine ben baktıramadım. Neredeyse devrilecekti. Zaten amcamızı 93’te şehit verdik. Siyaset ile de bir işimiz yok bizim. Kendi acımızın yanında bir de o çıktı bize. Kendimiz zaten yandık. Ben halama baktırıyordum o gelince ortalık karıştı. Gösteremedim şehidimizin annesine, yapamadık. Yandık”

YORUMLAR

  • 0 Yorum