Kılıçdaroğlu'ndan Süleyman Soylu'ya Yanıt Geldi

Dün Ankara’da Mansur Yavaş’la birlikte şehit cenazesine katılan Kemal Kılıçdaroğlu bir grup kişinin saldırısına uğradı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun söylediği şehit cenazesine gidemez lafı üzerine Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Soylu’ya yanıt gecikmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’dan yanıt geldi ve gelen yanıtlara göre Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı için üzgün olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu'ndan Süleyman Soylu'ya Yanıt Geldi
22 Nisan 2019 - 23:27

Akkuzulu’daki saldırı için

“Bu bir organize linç girişimi. Aslında bir terör saldırısı. Sıradan rutin bir protesto alarak düşünmemek lazım. Sıradan rutin bir protesto değil. Bu bir siyasetçiye karşı organize bir linç girişimi. Onlar da, bunlar da terörist. Ben iki kez güvenlik güçlerinin akrep aracına bindim. Bir PKK saldırısı bir de bu saldırı. İkisi arasında bir fark yok. Onlar da terörist bunlar da terörist. Korumalar olmasa linç olacaktı.” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan Süleyman Soylu’ya Yanıt Geldi

“Kutuplaşmadan, kandan medet uman kişiye içişleri bakanı denmez.” diyen CHP lideri Akkuzulu’da olanlar için ise “Bizim geldiğimizden de haberleri vardı. Olay sırasında hazırlanmış sopalar bile dağıtılıyordu.” dedi.İçişleri Bakanının, CHP yöneticilerinin cenaze törenlerine katılmasına izin vermeyeceğiz lafından sonra Kılıçdaroğlu bir grup vatandaş tarafından saldırıya uğradı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Akkuzu köyünde toprağa verilecek olan şehit Yener Kırıkçı’nın törenine katılmak üzere TBMM Başkanvekili Levent Gök, Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Milletvekilleri Bülent Kuşoğlu ve Murat Emir’le birlikte törene gitti. Yaşanan olayları CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bazı gazetelerin Ankara Temsilcilerini makamında kabul etti. Saldırıyı anlatan Kılıçdaroğlu,

“Korumalar sağ olsun güzel görev yaptılar. Ciddi bir güvenlik zafiyeti vardı zaten. Bilinçli olarak mı yaratıldı, onu bilemiyorum. Zaman gösterecek” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum