Kılıçdaroğlu'na anlamlı ziyaret: Afrin'de şehit olan Ali Gümüş'ün ailesi linç girişimini kınadı

Suriye’nin Afrin ilçesindeki TSK operasyonları sırasında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün babası Mükremin Gümüş ve annesi Münevver Gümüş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti ve linç girişimini kınadı.CHP’nin dün gerçekleşen haftalık grup toplantısındaki konuşmasını yapmadan önce, şehit ailesi ile buluşan ve birlikte oturan CHP lideri Kılıçdaroğlu, toplantı sonrası; acılı aileyi TBMM’deki odasında kabul etti.

Kılıçdaroğlu'na anlamlı ziyaret: Afrin'de şehit olan Ali Gümüş'ün ailesi linç girişimini kınadı
02 Mayıs 2019 - 17:19

Görüşmede CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Mersin Milletvekilleri Ali Mahir Başarır ve Alpay Antmen de yer aldı.

Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden şehir ailesi, geçtiğimiz günlerde Çubuk’un Akkuzulu Köyü’ndeki şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu’na yapılan linç girişiminden dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Şehit ailesi, bu saldırıyı gerçekleştirenlerin şehitleri ve şehitlerin anısını istismar ettiklerini ifade ederek Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerini iletti.

‘ONLAR 82 MİLYONUN EVLADIDIR’

Öte yandan şehit ailesi ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, ziyaret sonrası yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:
”Genel Başkanımıza düzenlenen linç girişimi tüm Türkiye’yi derinden üzmüştür. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olan CHP’nin Genel Başkanı’na bu gibi yakıştırmalar yapmak, hakaretler etmek ve hatta linç girişiminde bulunmak kimsenin haddine değildir. Şehitler hiçbir partinin veya kişinin siyasetine malzeme edilemez. Onlar 82 milyonun evladıdır. Bunun en güzel örneğini, Genel Başkanımıza geçmiş olsun dileklerini iletmek adına gelen şehit ailesi göstermiştir. Bu vesileyle şehidimiz Ali Gümüş nezdinde tüm şehitlerimizin ruhunun şad olmasını diliyor, vefakar ve kadirşinas Gümüş ailesine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Toplumu ayrıştırıp, gerilimi tırmandıranlar bilsin ki ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ demek için şu partili veya bu partili olmaya gerek yoktur.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum