Karbonat Evde Nereler de Kullanılır?

Karbonatın bu farklı kullanım alanlarını daha önce hiç duymadınız.

Karbonat Evde Nereler de Kullanılır?
23 Aralık 2018 - 17:05

Dişleri Beyazlatır: Diş fırçasına bir miktar karbonat dökün ve dişlerinizi her zaman ki gibi fırçaların ve yıkayın. Karbonat aşındırıcı olduğundan dolayı sık sık tekrarlamayın.
Güneş Yanığı Tedavisinde Kullanılır: Banyo suyunuzun içerisine bir fincan kadar karbonat ekleyin ve bu su ile duş alın. Bu güneş yanığının tedavisinde etkili olup güneş yanığını hafifletecektir.
Baklagilleri Yumuşatmada Kullanılır: Yemeğin daha erken pişmesi için baklagilleri ıslattığınız esnada bir çay kaşığı karbonat serpin. 
Takıları temizler: Karbonatı su ile karıştırın ve diş fırçası yardımı ile takılarınızı temizleyin ardından durulayın.
Tırnaklarınızı Manikür Eder: Sıcak suyun içine bir yemek kaşığı karbonata ekleyin. VE bu su da ellerinizi on dakika kadar bekletip törpü yardımı ile etrafını temizleyin. Tırnaklarınız daha parlak olacaktır. Ve tertemiz görünecektir.
Ellerinizde ki Kötü Kokuları Giderir: Ellerinizi sıcak suyun içine koymuş olduğunuz karbonatlı su ile bekletip yıkayın. Bu ellerinizi kaba deriden ve pis kokudan arındırır. 
Ağız Kokusunu Giderir: Ağzınızı karbonatlı su ile çalkalayın. Ağız kokusunu yok edecektir.
Saç Bakımında Kullanılır: Saçlarınızın bakımlı görünmesini istiyorsanız karbonatlı su ile saç derinize masaj yapın. Ardından durulayın. Saçlarınızın canlandığını fark edeceksiniz.
Böcek ısırıklarından dolayı olan kaşıntılar için karbonat ve sudan yapılmış macunu böcek ısırığının olduğu yere uygulayın.
Ter kokunuz var ise ve parfüm, deodorant kullanmıyor iseniz karbonatı direk sürebilirsiniz veya su ile macun haline de getirip kullanabilirsiniz.
Cildinizde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Karbonat ve balı karıştırıp cildinize sürebilirsiniz. Veya karbonatı hindistan cevizi yağı ile de karıştırıp sürebilirsiniz. Cildinizi parlaklaştırıp,siyah noktaları da gidermenize yardımcı olacaktır.
Buzdolabınız da kötü kokuyorsa bir kabın içine karbonat koyup bekletin.
Halılarınız artık kirlendiyse ve yıkayamayacaksanız eğer halınızın üzerine karbonat serpip yarım saat bekletin ve elektrik süpürgesi yardımı ile süpürün.  Halınız tertemiz olup mikroplardan da arınacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum