Kar Tatili Olan İller Hangileri? (13 Şubat 2020)

Yurdun büyük bölümünde devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bazı illerde havaya atılan sıcak suların havada donarak yere buz olarak düştüğü sahnelere şahit oluyoruz.

Kar Tatili Olan İller Hangileri? (13 Şubat 2020)
12 Şubat 2020 - 20:27

Eksi 30 derecelere varan kış manzaralarına şahit olduğumuz bugünlerde en önemli aksaklıklar eğitimi alanında yaşanıyor. Özellikle doğu illerinde köy okullarına ulaşımda büyük zorluklar yaşanıyor.

Durum böyle olunca il valiliklerinden tatil haberleri gelmeye devam ediyor.

BİTLİS Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışından dolayı Bitlis merkez ve bağlı köylerinde perşembe ve cuma günü olmak üzere 2 gün süre ile eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellerin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

VAN

Van'da olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime yarın ve cuma günü ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde olumsuz hava koşullarının etkisini sürdürdüğü belirtildi.

BAYBURT

Bayburt genelinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bugün tatil edilen okullar yağışın devam etmesi üzerine yarın da tatil edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum