Kar Geliyor!Meteoroloji İstanbul için saat verip uyarı yaptı...

Son dakika... Meteoroloji son hava durumu tahminlerini yayınladı. Hava sıcaklıkları batı kesimlerde hızla düşüyor, Türkiye yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına giriyor. Kısa süreliğine İstanbul'da dahil yurdun kuzeybatı kesimlerinde kar görüleceği tahmine ediliyor. Kara kış ise aralık ayının son haftasında geliyor. İşte il il hava durumu...

Kar Geliyor!Meteoroloji İstanbul için saat verip uyarı yaptı...
18 Aralık 2018 - 12:09

Yurdun batı kesimlerinde hava sıcaklıkları düşmeye devam ederken yağışlar ve fırtına Türkiye’nin birçok kesimini etkiliyor. Son dakika verilerine göre Trakya kesimi ile Çanakkale çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Perşembe gününe kadar sürecek yağışların cuma günü doğu kesimlere kayarak yurdu terk etmesi bekleniyor. 
İSTANBUL’DA BUGÜN HAVA DURUMU
İstanbul Boğazı ile kentin bazı çevrelerinde sis etkili oluyor. Avrupa Yakası’nın bazı kesimlerinde ve İstanbul Boğazı’nda bölgesel olarak gece saatlerinden bu yana etkisini sürdüren sis nedeniyle zaman zaman ulaşım aksıyor. Şişli’deki gökdelenler ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün bir bölümü de sis altında kaldı. Öte yandan, Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde de sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis ve pusun etkili olduğu belirtildi.
STANBUL’DA KAR SÜRPRİZ YAPABİLİR
Yurdun batı kesimlerinde düşen hava sıcaklıklarına yağışlar da ekleniyor. Trakya çevresinde kendini gösterecek kar İstanbul’da özellikle bu gece ve yarın sürpriz yapabilir.İstanbul'da yağış gece yarısından sonra bekleniyor.Özellikle Silivri,Çatalca,Arnavutköy gibi iç kesimlerde kar yağışı daha etkili olacak.
TRAKYA İÇİN KAR UYARISI GELDİ!
Genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra Trakya kesimi ile Çanakkale çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sabri özden
    1 yıl önce
    Yıgınla maaş alıyorsunuz bir hava durumundan bile anlamıyorsunuz yazıklar olsun.