İŞKUR Açıkladı: 7 Bin 400 Suriyeli, 7 Bin 400 Türk İşe Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hİzmetler Bakanlığı ve İŞKUR aracılığıyla, Dünya Bankası işbirliğiyle yürütülen projede 14 bin 800 kişilik istihdam sağlanacak.

İŞKUR Açıkladı: 7 Bin 400 Suriyeli, 7 Bin 400 Türk İşe Alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hİzmetler Bakanlığı ve İŞKUR aracılığıyla, Dünya Bankası işbirliğiyle yürütülen projede 14 bin 800 kişilik istihdam sağlanacak.

İŞKUR Açıkladı: 7 Bin 400 Suriyeli, 7 Bin 400 Türk İşe Alınacak
31 Ocak 2019 - 04:46

Çalışmaların yürütüldüğü projede, toplamda 14 bin 800 kişiye istihdam imkanının yaratılacağı ifade edilirken, bu kişilerin 7 bin 400' ünün Suriyeli olacağı, 7 bin 400 kişinin ise Türk vatandaşı olacağı belirtiliyor.


Yürütülen projede, Suriyelilerin ekonomiye, sanata ve çalışma hayatına katkı sağlayabilmesi için adımların atıldığı ifade ediliyor.

Yapılan açıklamada İŞKUR genel müdürü Cafer Uzunkaya tarafından " 2017’de İşbaşı Eğitim Programlarımıza katılanların yüzde 91,6’sı bir yıldan uzun süredir istihdamdadır. Yani her yüz kişiden 92'si bir yıldan daha uzun süre istihdamda kalmaktadır. Kurumumuz, çok önemsediği İstihdam Destek Projesini maksadına uygun şekilde gerçekleştirecektir. Hem Suriyeli kardeşlerimizin hem de Türk vatandaşlarımızın bu projeden istifade etmesini sağlayacağız. " ifadeleri kullanıldı.

Dünya' ya örnek olması amaçlanıyor

Yürütülen projenin Düny' ya örnek olmasının amaçlandığı belirtilirken " Bugün açılışını yaptığımız proje hem Türk vatandaşlarının hem de geçici koruma altındaki kişilerin istihdamının artırılmasına katkı sağlayacak. Geçici koruma altındaki kişilerin kendi ayakları üzerinde durmalarına destek verilmesi büyük önem taşıyor. Umut ediyoruz ki, bu projenin çıktıları iyi uygulama olarak tüm dünyaya örnek olacak. " ifadeleri kullanılıyor. Suriyeli vatandaşların ve Türk vatandaşlarının ekonomide katkı sağlaması, sanata, çalışma hayatındaki süreçlere etki edebilmesi amacıyla istihdamın hedeflendiği belirtilerek, çalışmaların tamamlanmasıyla beraber koruma altındaki Suriyeli vatandaşların da iş gücüne dahil edileceği vurgulanıyor.

MEMURLARAHABER.COM ÖZEL HABER

YORUMLAR

 • 12 Yorum
 • Uğur topal
  8 ay önce
  HAKKİMİZİ HELAL ETMİYORUZ
 • Ucar
  8 ay önce
  Eyt gelince para yok ellere var size haram zikkim olsun bu milletin haklari
 • Erguven Abatay
  8 ay önce
  Yaziklar olsun
 • Alper koç
  8 ay önce
  Biz türküler işsizken alında onları öldürelim
 • Ay yıldız
  8 ay önce
  Suriyeliler ne zaman Türkiye vatandaşı olmuşlar. Kendi devletlerini korumayan, kaçan bu milletten ne hayır bekliyorsunuz?
 • Ay yıldız
  8 ay önce
  Ne diyelim Allah bize yardım etsin. Bu nasıl iştir Suriyeliler benimle aynı hakka nasıl sahip olur? Kesinlikle yanlış bir karar. Yazdığınız yazıda” suriyeli vatandaşların ve Türk vatandaşların “diyorsunuz.—- Yakında Türkiye’de biz sığınmacı olacağız..
 • Yunus gokdemir
  8 ay önce
  Alın yatak odanıza da alın kendinizi halletsinler yeter artık bu halkın milletin üzerine bindiğiniz yeterin artık lanet olsun hepinize daha diyecek çok seyim var sizlere hemde cokk
 • Mehmet KAYAK
  8 ay önce
  Yazıklar olsun,diyecek bir söz bulamıyorum. Neymiş efendim,"Suriyeli vatandaşların ve Türk vatandaşlarının ekonomide katkı sağlaması, sanata, çalışma hayatındaki süreçlere etki edebilmesi amacıyla" Ülkemizde o kadaar çok Üniversite mezunu katkı yapacak Gençler dururken. Benim verdiğim vergilerle nasıl Suriyelileri iş sahibi yapıp maaş vereceksiniz.
 • Selcuk
  8 ay önce
  Ulan nasil bi turkiye olduk anlamadim vatanini namusunu birakip kacan adamlara maas veriliyo market ceki veriliyo erzak veriliyo kimlik veriliyo he bide kamoda iş verilicek hersey oy icinmi yapiyosunuz yaziklar olsun ne diyim bizim insanimiz iş bulamiyo ekmek alamiyo yaziklar olsun ben ve ailem oy kullanmiyoz cok bile size
 • Mehmet mehmet
  8 ay önce
  Ulan biz işsizlikden yıkılıyoruz ne suriyelisi
 • Esin GÜNGÜR YENER
  8 ay önce
  Haber doğru mu ? Eğer doğruysa , bu işe alımların yarı yarıya olması adaletsizlik değil mi ? Ne kadar Suriyeli ve ne kadar biz ? Nüfus oranlaması en doğrudur . Haksızlık edilmesin
 • Önce VATAN
  8 ay önce
  İstemiyoruz çok istiyorsanız nüfusunuza alın, Ne yaparsanız yapın. Bir vatandaş olarak hakkım helal değil değil değil