Hulusi Akar'dan Yeni Askerlik Sistemi Açıklaması

Bu nedenle de bakanlıklarla, diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla yoğun bir koordinasyon, temas içinde olduklarını belirtti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan gelen yeni askerlik sistemi açıklamasının detayları haberimizde.Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan yeni askerlik sistemi ile ilgili açıklama geldi.

Hulusi Akar'dan Yeni Askerlik Sistemi Açıklaması
03 Mayıs 2019 - 17:30

Aynı zamanda gündeme dair açıklamalarda bulunan Hulusi Akar’dan gelen yeni askerlik açıklaması herkesin merakla beklediği bir açıklamaydı. Yeni askerlik sistemine dair hem gençlerin şahsi, mesleki gelişimlerini bir taraftan sağlarken diğer taraftan da Silahlı Kuvvetlerimizin artan ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabilmek bakımından iyi bir sistem, mükemmel bir sistem kurmaya çalıştıklarını belirtti. Bu nedenle de bakanlıklarla, diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla yoğun bir koordinasyon, temas içinde olduklarını belirtti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan gelen yeni askerlik sistemi açıklamasının detayları haberimizde.


Hulusi Akar’dan gelen yeni askerlik sistemi açıklaması şu şekildeydi. Yeni askerliksisteminde gelinen noktanın sorulması üzerine de Akar, şunları kaydetti. Hulusi Akar’dan gelen yeni askerlik açıklaması gençlerin hem çalışıp hem de güzel bir sisteme ait olmaları gerektiğine dairdi.

“Hem gençlerimiz şahsi, mesleki gelişimlerini bir taraftan sağlarken diğer taraftan da Silahlı Kuvvetlerimizin artan ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayabilmek bakımından iyi bir sistem, mükemmel bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Bu nedenle de bakanlıklarla, diğer ilgili kurum ve kuruluşlarla yoğun bir koordinasyon, temas içindeyiz. Olayları her aşamasında ilave bazı görüşler, ilave bazı teklifler gelmekte. Onların çalışılmasından dolayı biraz gecikme oldu. Önümüzdeki günlerde en kısa zamanda, çok yoğun bir şekilde çalışılıyor, bunu tamamlayıp Cumhurbaşkanlığı makamına sunmak durumundayız. Buna gayret gösteriyoruz. İnşallah en kısa zamanda bunu tamamlayacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum