'Halfeti'de polisler belgesiz oy kullanıyor'

Halfeti’ye Mersin, Adana, Antalya ve Konya gibi kentlerden taşınan polisler, 142 Nolu belge olmadan oy kullanmaya başladı. Hilallı Mahallesi'nde de açık oy kullanılması nedeniyle oy verme işlemi durduruldu.

'Halfeti'de polisler belgesiz oy kullanıyor'
31 Mart 2019 - 11:49

Urfa’nın Halfeti ilçesinde oy verme işlemleri seçim hileleriyle başladı. Seçimlerden iki ay önce Halfeti’ye kaydırılan 3 bin 187 taşımalı seçmen de oy kullanmaya başladı. Halfeti Anadolu Lisesi 1094 Nolu sandıkta Mersin’den getirilen çok sayıda Çevik Kuvvet polisinin oy kullandığı görüldü. Normal şartlarda devlet memurları kendi sandığı dışında oy kullanacaksa kendisine verilen 142 Nolu resmi belgeyle kullanabileceği ifade edilirken, ancak oy kullanan polislerin hiçbirinde bu belgenin olmadığı belirtildi. 
 
Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre, dün geceden beri, Mersin, Adana, Antalya ve Konya gibi kentlerden ilçeye gelen taşımalı seçmenlerin çoğunluğunun polis araçlarıyla getirildiği görüldü.
  
Öte yandan ilçe merkezinde zırhlı polis otobüslerinin gezdiği görülürken, Kayyum Şeref Albayrak’ın gezdiği okullarda HDP sandık görevlileri ve müşahitlerinin dışarı çıkarılmak istendiği belirtildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum