• DOLAR
  3,8153
  % 0,26
 • EURO
  4,6993
  % -0,09
 • ALTIN
  163,4900
  % 0,28
 • BIST
  $9.231
  % 6,80
   
     
TEOG Sınavı kaldırıldı. Bakan İsmet Yılmaz’dan açıklama

TEOG Sınavı kaldırıldı. Bakan İsmet Yılmaz’dan açıklama

Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığından gelen açıklamada Bakan İsmet Yılmaz bu yıl TEOG sınavı olup almayacağı hakkında soruları yanıtladı ve bu sene TEOG yapılmayacak dedi.

Bakanlığının değerlendirme sonuçlarında en deneyimli kuruluş tarafından incelenip değerlendirildi ve karar alındığını açıklayan Bakan İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada tüm velilerimizden isterim ki evlatlarınız ve evlatlarımız kafalarında en ufak bir soru dahi olmasın kesinlikle kaygıya, sıkıntıya gerek yok hiçbir şey olmayacak sözlerini ekledi.

Yapılan açıklama Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımladı. 2017 Yılı Performans Programı Kılavuzu da gecen sınavlara dair önemli bir açıklamada da bulundu.

Bakan İsmet Yılmaz Okul türlerinin azaltıldığını ve programlar arası esnek geçişlerin olduğu da sözlerine ekleyip öğrencilerin ruhsal ve fiziksel gelişimlerini kesinlikle engellememesi adına  bu becerilerini artırmaya yönelik tamamen sportif bakmak ve sanatsal, kültürel aktivitelerin de daha fazla yer aldığı söyleyen Bakan İsmet Yılmaz bilgi ve de iletişim teknolojilerine de entegre olmuş bir müfredatın da bulunduğunu sınav odaklı yapılmayan bireysel farklılıkları da gözeten bir dönüşüm programının uygulanacağını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?