• DOLAR
  3,8153
  % 0,26
 • EURO
  4,6993
  % -0,09
 • ALTIN
  163,4900
  % 0,28
 • BIST
  $9.231
  % 6,80
   
     
Sakarya Canileri hakkında istenen ceza belli oldu

Sakarya Canileri hakkında istenen ceza belli oldu

Sakarya Kaynarca İlçesi’nde Suriyeli hamile kadını ve 10 aylık bebeğini katledenlerin cezası belli. Birol Karacal ve Celal Bay hakkında hazırlanan davada 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet den 50’şer yıla kadar hapis cezası mahkeme tarafından kabul edildi.

Sakarya Adliyesine yapılan ve 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 1 Aralık’ta görülecek olan davada ilk duruşmasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında görüşmede olacağı belirdi ve birçok sivil toplum örgütününde katılacağı öğrenildi.

Birol Karacal ve Celal Bay hakkında mahkeme tarafından yapılan açıklamada canavar hisle ve eziyet çektirerek öldürmeye gebe olduğu bilinen kadını öldürmek vede çocuğu beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme nitelikli cinsel saldırı cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme ile nitelikli yağma suçlarından 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ile 30 yıl 6’şar aydan 50’şer yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?