• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
   
     
Diyarbakır’da Karakola intihar saldırısı! 1 asker yaralı

Diyarbakır’da Karakola intihar saldırısı! 1 asker yaralı

Diyarbakır Valiliğinden açıklama geldi Lice İlçesi Duru Jandarma Karakolu’na yapılan bombalı araçla yapılan pkk terör saldırısına ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı  Diyarbakır Valiliğin açıklaması intihar saldırısında bir askerin hafif yaralandığını ve  bir teröristin de öldüğünü açıkladılar. Patlama noktasında 11 metre genişliğinden fazla  5.2 mt derinliğinde çukur oluştuğu açıkladılar.

Patlayıcı yüklü vasıta saldırılarına karşı Diyarbakır-Bingöl karayolu güzergahının Berrak Jandarma Karakol Komutanlığı’nın 75 metre uzağından geçecek şekilde, geçmiş dönemde değiştirilmiş olunması, beton blok ve akardeon mani sistemleriyle karakolun fiziki ve güvenlik tedbirlerinin artırılması, hadise evvel elde ettikleri istihbari verilere güvenerek alakalı personelin uyarı edilerek farkındalığın artırılması sonucunda, oluşan patlayıcı yüklü vasıta hücumu sırasında sadece kule nöbetçisi olan bir eleman kulak altı ilçesinde meydana gelen kesi hasebiyle hafif şekilde yaralanmış, Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi’nde ayakta rehabilitasyon edilmeyi müteakip taburcu edilmiştir.

Güvenlik güçleri doğrulusunda pkk terör örgütüne yönelik operasyonlar sürat kesmeden sürüyor.
Hem kent yapılanması hatta kırsal bölgelerde devam eden mücadele ardından bilhassa nihai bir sene içinde örgütün büyük zarar görüdüğü ve binlerce teröristin teslim olduğu tespit edildi.
Kırsal bölgede alınan önlemler, yapılan etkin operasyonlar ardından teröristlere resmen göz açtırılmıyor.

Daha evvel de saldırıya maruz kaldığı içersinde fiziki önlemlerin alındığı, etrafı beton bariyerlerle örülü karakol önündeki saldırıda 1 askerin yaralandığı belirtildi.
Olay üstüne birden fazla zırhlı vasıta bölgeye sevk edilirken, helikopter takviyeli operasyon başlatıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?