• DOLAR
  3,8153
  % 0,26
 • EURO
  4,6993
  % -0,09
 • ALTIN
  163,4900
  % 0,28
 • BIST
  $9.231
  % 6,80
   
     
Günübirlik Kiralık Evlere Ceza Geldi

Günübirlik Kiralık Evlere Ceza Geldi

Günübirlik Kiralık Evlere Ceza Geldi Emniyet Genel Müdürlüğü ve Maliye Bakanlığı açıklamada günlük kiralama yöntemiyle ev kiralayanlara ceza verileceğini açıkladı. Denetimlerin hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü açıklayan Kültür ve turizm müdürlüğü 15 Ağustos gününe kadar kesilen para cezasının 10 milyon lirayı geçtiği söylendi.

Yapılan açıklamada en çok şikayetler ve ihbarlar değerlendirildiğini söylediler. İstanbul ağırlıklı yapılan denetimlerde Günlük Kiralık Ev adı altında verilen dairelere incelemelerde bulunuldu 40 ilçeye yakın inceleme yapan ve belediyelere denetim komisyonu hazırladıklarını belirti.

Türkiye’de yaygınlaşan günü birlik ev kiralama da en çok ceza ve mühürlenen yerin Fatih olduğu açıklaması yapıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz açıklamasında Belediye ve kaymakamlık yardımı ile denetimlerine devam ettiklerini kiralanan günü birlik evlerin yasal olmadığını söyledi.

Denetim komisyonları oluşturuldu türkiye’nin bir çok iline denetim yapıldığını kiralanan evlerin 2 bin 306 evin işleme tabi tutulduğunu 1,152 sinin 10 milyon 329 bin TL yakın ceza kesildiğini ve toplamda 683 evinde mühürlediklerini söyledi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?