CHP'li Salıcı Yandaş medyayı duman etti

Oğuz Kaan Salıcı yandaş medyada 'bacanağının İBB Hukuk Müşavirliği görevine getirildiği haberlere yanıt verdi.CHP TBMM 27. Dönem CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı yandaş medyada 'bacanağının İBB Hukuk Müşavirliği görevine getirildiği haberlere yanıt verdi.

CHP'li Salıcı Yandaş medyayı duman etti
03 Ağustos 2019 - 07:35

İddialara açıklık getiren Salıcı, 'Havuz medyası yine "çamur atalım belki izi kalır" mantığıyla bir "haber" yapmıştır. ' sözlerini kullandı. Oğuz Kaan Salıcı'nın açıklaması şöyle oldu:

İBB Hukuk Müşavirliği görevine getirilen Eren Sönmez'in 'bacanağım' olduğu iddiasıyla çıkan haber gerçek dışıdır. TDK'ya göre bacanak "Eşleri kardeş olan erkekler" demektir. Haberde ismi geçen kişi eşimin kuzeninin eşidir. Yani bacanağım değildir. Eren Sönmez'in Maltepe Belediyesi'nde göreve başlama tarihi 2011 yılıdır. Benim ise eşimle evlenme tarihim 2014 yılıdır.

Yani ilgili kişinin kariyeri benim evliliğimden çok daha öncesine dayanmaktadır. Havuz medyası yine "çamur atalım belki izi kalır" mantığıyla bir "haber" yapmıştır. Bu asılsız haberleri yapan havuz medyasının, ülkenin ekonomisinin başına getirilen damatla ilgili herhangi bir "eş, dost, akraba" haberi yapmamış olması esas maksatlarını ortaya koymaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum