Canlı Yayında "Hayalin Ne?" Sorusuna Yanıt Veren Çocuk Gündemde

Ülkemizin genelinde bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri vardı. Tüm kanallarda canlı yayında birçok etkinlik verildi. Bugün NTV’deki yayında bir konuşma sırasında gencimizin verdiği yanıt ülkemizin gündemine oturdu.İşte detaylar...

Canlı Yayında "Hayalin Ne?" Sorusuna Yanıt Veren Çocuk Gündemde
23 Nisan 2019 - 19:46

Canlı yayında birçok kanal çocuk şenliklerini görüntüledi. Farklı ülkelerden bizim topraklarımıza gelen çocuklar burada ağırlanarak gösterileri izlendi. Tüm ülke genelinde resmi tatil ilan edildiği için şenlikler biraz daha hareketli geçti. NTV farklı bir program yapmıştı fakat sunucunun şaşkınlığı ile sonuçlandı.Canlı yayında sucunu, yayına katılan öğrencilere tek tek sorular sordu. Öncelikle gelecek planlarını öğrenmek isteyen sunucu beklenmedik bir cevap aldı. Son olarak gelecek planlarını sorduğu öğrenci şu yanıtı verdi;

 “Almanya Köln Üniversitesi’nde tıp okumak istiyorum, ondan sonra da belki Alman vatandaşı olurum” yanıtını verdi.

Alman vatandaşı olmak istiyorum yanıtını alan sunucu, canlı yayında da olsa şaşkınlığını gizleyemedi. Sonrasında durumu toparlayan sunucu şu cevabı vererek aldığı yanıtı toparladı.
“23 Nisan’da hayallerimize hiç sınır koymuyoruz tabii ki. Nerede okumak istediğine kadar kapar vermiş öğrencimiz, sadece tıp okumak istemiyor, Köln Üniversitesi diyecek kadar da kararını vermiş bir öğrenci” dedi.

Gencimizin bu sözleri sosyal medyada çok yankı buldu. Kimi insan kendisini kınasa da kimisi destek verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olduğu için verilen bu yanıt biraz da olsa bu güne özel yumuşamış oldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum