Atatürk'lü logo gitti Atatürk'süz logo geldi

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ, 27 yıllık logosunu değiştirdi. SASKİ, tasarruf tedbirleri kapsamında logosunu kendi bünyesinde çalışan personele yaptırdı. Atatürksüz logo sosyal medyada tartışma yarattı.

Atatürk'lü logo gitti Atatürk'süz logo geldi
24 Şubat 2020 - 16:43
1993 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak kurulan Su ve Kanalizasyon İdaresi(SASKİ) Genel Müdürlüğü'nün kullandığı 27 yıllık Samsun simgesi olan Atatürklü logo, bilinmeyen bir nedenle değiştirildi. Logo çalışması herhangi bir duyuru olmadan yapıldı. Yeni logo ise sosyal medyada tartışma konusu oldu.

VATANDAŞIN HABERİ YOK

Sosyal medyada Mehmet Binali isimli bir vatandaş, SASKi'ye neden duyuru yapmadıklarını sordu. Binali, "Sizlere bir sorum olacak. Büyük bir kurum olarak "LOGO" yu sizlere güvenen Samsun halkına duyurdunuz mu...Kamu oyunun desteği ile hem daha güzel bir Samsun'a yakışır bir logo yaratılmış olunurdu, hem de halkın güvenini kazanırdınız. Logoyu sayfanızda duydum, internet ortamında aradım fakat bulamadım "ifadelerini kullandı.

SASKİ'DEN İLGİNÇ AÇIKLAMA

SASKİ'den ise ilginç açıklama yapıldı. Vatandaşın sorusuna cevap olarak verilen cevapta, "Logo çalışması yapmadan farklı alternatifler konusunda personelimizin görüşlerine başvurmuştuk. Kurumsal kimlik çalışmaların ciddi anlamda mali bir bedeli söz konusudur. Bizler bir yandan tasarruf yaparken diğer yandan geniş çaplı bir çalışma ve tanıtım yaparak kurumu mali yükün altına sokmayı uygun görmedik. İlerleyen zamanlarda logomuzun hikayesini de sizlerle paylaşacağız. Kurum içerisinde çalışanlarımız ve yöneticilerimizle istişare edilerek kabul görmüştür. İlerleyen zamanlarda sizlerin de desteğiyle çok daha güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz " açıklamasını yaptı.

Kaynak: Hedefhalk

YORUMLAR

  • 0 Yorum